Sprawdzian z pana tadeusza po omówieniu lektury

Pobierz

Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Pytania i odpowiedzi 16 maja 2021Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.mikołajek sprawdzian po omówieniu lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. Adam Mickiewicz: A. Rozpocznij test.. Kto zamieszkuje dawny pokój Tadeusza?. "Pana Tadeusza") Adama Mickiewicza.. Do swojej matki.. Katalog Anetta Michałowska, 2013-04-10 Goryń Język polski, Różne Sprawdzian po omówieniu lektury Akademia pana Kleksa kl. IVAKADEMIA PANA KLEKSA.Sprawdź swoją znajomość Pana Tadeusza w teście wiedzy z lektury.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.. Adam Mickiewicz 1. Podaj przyczyny powstania epopei Pan Tadeusz.. Pomiędzy kim trwa spór o zamek Horeszków?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. poleca 85% 1470 głosów.. Filmy.. Tolkien, .. Pan Tadeusz Adama Mickiewicza i Andrzeja Wajdy Opracowanie: Kamila Krzemieniewska-Kleban .. 73% Test z. KlamczuchyEfektem pracy stala sie jednak epopeja narodowa przedstawiajaca zycie polskiej szlachty.. Napisz również, jak nazywamy zespół warunków i przyczyn, które się złożyły na powstanie utworu..

Sprawdzian znajomości lektury.

Wymień po cztery cechy charakteryzujące Jacka Soplicę i księdza Robaka: (0 - 4) Lp.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Temat: Sprawdzian ze znajomości lektury.. Każda księga jest odpowiednikiem rozdziału w powieści, każda ma też inną długość liczoną w wersach (łącznie jest ich 9777).Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, .. Opracowanie • Pan Tadeusz • Biografia Adama Mickiewicza • Pan Tadeusz - streszczenie • Pan Tadeusz- bohaterowie • Pan Tadeusz - opracowanie • Pan Tadeusz - cytaty • Pan Tadeusz z przymrużeniem oka • Ciekawostki o Panu Tadeuszu • Pan Tadeusz - test z treści • Pan Tadeusz - test z problematykiPlik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Cykl 4 lekcji poświęconych omówieniu lektury.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Napisał utwór pt. "Świętoszek".. Kto siada obok Tadeusza podczas uczty w ruinach zamku?. Po skończonej grze płynące z niej wnioski mogą stać się pretekstem do ożywionej dyskusji o tym, jak korzystać z .A.. (0 - 1) .. do żadnego z wymienionych punktów.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/..

... Test: Pan Tadeusz - test znajomosci lektury.

Stopień trudności testu: b. trudny.. I) Miłej pracy i niech Ci przyświecają słowa motta: Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą.. Jacek Soplica Ksiądz RobakPan Tadeusz - test z treści.. Rozwiąż test.TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. W czasie Wiosny Ludów utworzył we Włoszech legion polski.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.sprawdzian po omówieniu lektury pan tadeusz.pdf (22 KB) Pobierz.. Możesz wyświetlić pytania w formie Quizu, Testu z odpowiedziami, .Plik Pan Tadeusz treść.docx na koncie użytkownika Ever01 • folder Sprawdziany • Data dodania: 18 kwi 2015.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury Pan Tadeusz Adama .TEST Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o "Zemście" Aleksandra Fredry?. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Po omówieniu lekcji - praca domowa: do wyboru 2 zadania: ..

po omówieniu lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza (gr.

Lektury szkolne - Pan Tadeusz.. Dziś wracamy do fragmentu "Pana Tadeusza", czyli do /naszego/ polowania na niedźwiedzia.. 2.Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Na podstawie "Pana Tadeusza" podaj po jednym przykładzie obyczaju, który spełnia następujące kryteria.. )Pan Tadeusz - test wiedzy.. Przeczytaj.. (czas realizacji: 1 lekcja).. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Goscinnego o niezwklych przygodach tego malego chlopca.Test z tresci lektury ,,Mikolajek i inne chlopaki .. Mikolajek c. narrator w pierwszej osobie d.. Dobry wynik, ale jesli na sprawdzianie chcesz dostac 5, to sprobuj sobie nieco powtorzyc fakty zwiazane z lektura.Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. Urodzony 24 grudnia 1798 r. , zmarły 26 listopada 1855 r. C.. Budowa i treść "Pana Tadeusza".. Treść.. Opracowanie: Katarzyna Bandulet Scenariusz - plik pdf.. Uczniowie!. Odpowiedzi A i B są poprawne.. Tak moi kochani, dzisiaj znowu Mickiewicz.. :) ale stwierdziłam, że skoro powtarzamy teksty tego autora, to od razu odniesiemy się też do "Pana Tadeusza", żeby spokojnie sobie rozdział pod tytułem: "Lektury do4..

"Opowieść wigilijna" - sprawdzian.

Ksiądz Robak jest bernardynem 5.Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Epopeja składa się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem 13-zgłoskowym (13 sylab w kazdym wersie).. Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. pomiędzy Hrabią a Sędzią 3.. Kiedy.. Czytelnicy i krytycy odniesli sie do Pana Tadeusza.Temat: "Pan Tadeusz" - powtórzenie przed egzaminem.. Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. W którym wieku rozgrywa się akcja "Pana Tadeusza"?. (0-1) Obyczaj ukazany przez autora z uczuciem żalu , że przestał być kultywowany.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki.. "Pan Tadeusz" - to ostatni zajazd na Litwie.Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99 Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Mickiewicz, "Pan Tadeusz".. Napisaliśmy już test sprawdzający znajomość lektury, czas więc na chronologiczne uporządkowanie wydarzeń.Plik sprawdzian z pan tadeusz po omówieniu lektury.pdf na koncie użytkownika nicolcrites31 • Data dodania: 18 lip 2020Pigulkowe omowienie lektury "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego, czyli krotkie omowienie dziela.Sprawdzian po omowieniu lektury Akademia pana Kleksa kl. IV.. Pytania i odpowiedzi na test 13 kwietnia 2021 Sprawdzian z "Pana Tadeusza" 8 marca 2021 "Dziady" cz. II - sprawdzian z lektury.. Pobierz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt