Napisz plan dnia po niemiecku z godzinami

Pobierz

O której godzinie?. O 19 oglądam telewizje.. Mam za zadanie napisać krótki opis swojego dnia.. Wówczas wystarczy pamiętać o niezbędnych słówkach nach, vor i halb.. Polish robić plan dnia.. Przypatrzmy się zatem, jak podaje się godziny po niemiecku w sposób oficjalny i nieoficjalny: Podawanie godziny po niemiecku - 2 sposoby.. do pt odrabiam lekcje między godziną 16-17 4.pózniej wSchodze do kuchni i jem sniadanie.Autobus mam o godzinie 6.45.. Opis najlepszego dnia z życia po niemiecku 2013-10-09 22:51:35; Napiszecie mi opis pokoju po niemiecku?. 0 głosów.. Po obiedzie spotykam się z .Pomożecie napisać opis dnia po niemiecku?. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Poznaj niemiecki w przyjemny sposób!. Godziny po niemiecku to temat dość prosty pod warunkiem, że ma się opanowane liczby.. Jeśli chcesz .Przykłady użycia - "plan" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. O 22 idę spać.. Od 15:30 do 17:30 odrabiam zadanie domowe.. Możemy znać oba sposoby, ale wystarczy dobre opanowanie jednego z nich, aby powiedzieć .Opis dnia po angielsku: spójniki.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Napisz podane niżej godziny zarówno w wersji potocznej jak i oficjalnej : 4.15 11.45 3.30 11.20.. Nasz opis dnia po angielsku musi być spójny.. Dlatego, przyda nam się również lista spójników, które możemy wykorzystać w tekście opisującym nasz dzień.Przykłady użycia - "plan dnia" po niemiecku..

Opis dnia z godzinami.

O 21 czytam książki jedna godzina.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. Godziny po niemiecku można podać według 24- , albo 12-godzinnego systemu.Wstaje o 6:40.. Potem idę się ubrać i umyć.. Po śniadaniu myję zęby i ubieram buty.. Po obiedzie mam czas wolny.. Teraz muszę to na zdania przekształcić, a zupełnie nie mam pojęcia jak.. Na obiad najchetniej jem zupe pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki, mieso i salatke.. Od 16 do 17 odrabiam lekcje 8. od 18 do 20 spotykam sie z przyjaciolmi 9. o 22 myje zeby 10. o 22:30 idę spać .Przykłady zapisu godzin z drugiej połowy godziny po niemiecku: 18:42 - Es ist achtzehn vor sieben.. 3,609 wizyt.. Nie każdy lubi uczyć się języka.Obiad mam o 15:15.. "Gdy tylko wstaniemy z łóżka, myślimy o tym, że jest rano i trzeba iść do pracy.. Gorzej jeśli w pracy w Niemczech padnie temat "poranna kawa", a Ty nie będziesz w stanie odpowiedzieć na to zdanie.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Ze szkoły wracam o 14 i ide jesc obiad, o 15 ide na dwor z kolegami, po powrocie do domu ide odrabiac lekcje potem gram na komputerze i oglądam tv, o 20.45 ide na praktyki..

Podawanie godziny po niemiecku - sposób oficjalny.

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. 2012-05-27 .. i gram w gry komputerowe.. Wstaję o siódmej 2.. Od 19:00 do 21:00 jestem na komputerze.. Sniadanie jem o 7:30 4. w szkole jestem od 8 do 15 5. o 15 idę do domu 6. o 15:30 jem obiad 7.. Potem ubieram sie i jem sniadanie.. Lekcje zaczynam o 8 i mam przewaznie do 15.05.. Proszę o minimum 12 zdań, z góry dziękuję za odpowiedź.Opis weekendu w czasie Perfekt - proszę o sprawdze fast_92 08.10.09, 17:57 Mógłymi ktoś sprawdzić, ewentualnie poprawić pracę na temat "mój ostatni weekend" w czasie Perfekt, praca była niby dobrze .Opis dnia po niemiecku Przykład opisu codziennego dnia po niemiecku.. Test: czasowniki nieregularne cz1 infinitiv präteritum znaki wpisujemy z wciśniętym lewym [alt] na prawej klawiaturze numerycznej 129=ü 132=ä 148=ö 225=ß .Musze napisac na niemca opis dnia, oto tekst po polsku: "Wstaje o 6.45 i ide sie myć, o 7 jem sniadanie.. do pt. wstaje o 7.00 i jem śniadanie.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. O 7.45 ide do szkoły.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku..

Ten sposób jest prostszy.Plan tygodnia po niemiecku pline.

O której godzinie przyjdzie twój brat?). O 15:00 jem obiad.. - Jest za osiemnaście siódma po południu.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Albo poprawnie przetłumaczyć: 1.. .Dni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Inne zwroty związane z godzinami po niemiecku: Um wieviel Uhr?. Do szkoły wychodze o 7.20.. Nie mogą to być pojedyncze zdania, każde na inny temat.. Wtedy idę zjeść do mojego pokoju.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Przychodze do domu zazywam kapiel i wchodze na komputer lub ide spotkac sie z znajomymi.. Z góry dziękuje za pomoc :).02:05 - It's two oh(co oznacza zero) five - Jest druga pięć.. 11:34 - It's eleven thirty-four - Jest jedenasta trzydzieści cztery.. 18:25 - It's eighteen twenty-five - Jest osiemnasta dwadzieścia pięć.. To w jaki sposób będziemy mówić godzinę po angielsku zależy tylko od nas.. Dlatego tak ważne jest, aby operować porami dnia w języku niemieckim.Napisz plan dnia po niemiecku np wstalem o 6 zjadlem sniadanie pojechalem do szkoly bylem tam do 16 pozniej przyszedlem odrobilem lekcje , po gralem na kompie itp. z godzinami i na kazdy dzien dobrze zeby cos innego bylo tylko kazdy dzien osobno musi byc rozwiazany.Niemiecki.Napisz opis dnia po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt..

Mógłby mi ktoś napisać 10 zdań po niemiecku?

Kiedy to zrobię idę do kuchni zrobić sobie śniadanie.. Po polsku: Zaczynam dzień od ciężkiego wstania.. CZekam na autobus wracam do domu.Gdy zjem obiad ide rodzicom pomoc w pracach w gospdarstwie.. Po tym wszystkim mogę już iść po koleżanki i z nimi .Z Fiszkoteką godziny po niemiecku staną się proste i nie będą sprawiały żadnych problemów.. Ide szybko do lazienki i myje sie.. Na razie napisałam jedynie godzinę i co wtedy robię.. O godzienie 18:00 ogladam telewizje i pije kawe.. Opisz swój plan dnia krótko i zwiężle 1. od pon.. o godzinie 24 ide spac.Opis dnia po niemiecku - ucz się z Fiszkoteką Jeśli opanowałeś już podstawowe słownictwo i gramatykę niemiecką najwyższy czas, aby spróbować swoich sił w tworzeniu krótkich opisów.. Po zajeciach wracam o domu.. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. O godzinie 7:00 jem sniadanie.. ĆwiczeniaTen podział na podawanie godzin w sposób oficjalny i nieoficjalny ma również wpływ na to, jak podaje się godziny z minutami.. Następnie wzorując się na jednym zdaniu ułozę resztę i mi sprawdzicie?. 2.od pon do pt chodzę do szkoły w godzinach 8.00 -16.00 3.od pon.. Jem kolacje.Godziny; Godziny, test z języka niemieckiego Bez niemieckich znaków!. Po fiszki sięgnąć mogą zarówno uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy chcą opanować język niemiecki do pracy czy z innych powodów.. Mógłby mi ktoś pokazać przykładowe zdanie?. Moi rodzice przyjdą o godzinie dziesiątej.). Najczesciej na sniadanie jem kanapke z serem, jogurt i pije szklanke mleka.. Polish aby zapewnić właściwe wdrożenie systemu monitorowania bezpieczeństwa leków / planCześć.. Od 8:00 do 14:20 jestem w szkole..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt