Plan szczegółowy tułaczka odyseusza

Pobierz

Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.. Zamieszkiwali ją ludzie żywiący się kwiatami lotosu, kwiaty te powodowały amnezję, Odys jednak ustrzegł się przed nimi.. Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji wyszukuje w tekście informacje wyrażone wprost i pośrednio (ukryte) rozwija umiejętność poszukiwania interesujących go informacji, a także ichOpis epoki starożytnej - Starożytny Rzym, Grecja, Egipt, filozofie, streszczenia mitów, mit o Prometeuszu i wiele innych.Sprawdź swoją wiedzę po przeczytaniu lektury.. lub nie ;) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera Zgromadzenie bogów.. 21) Odyseusz został przemieniony przez Atenę w: a) żebraka, b) świnię , c) rycerza.. Wojna trojańska.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Odys dowodził 12 okrętami greckimi.. Król zaofia- rował się, że zawiezie Odysa do jego ojczyzny.. Odys w mieście: Ismaros w Tracji.. "Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Gdy już wreszcie, po 10 latach wojna się skończyła był pewien, że najdalej za 2 tygodnie wróci do domu.Trasa tułaczki OdysaTułaczka Odyseusza - quiz.. Więcej.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy,Jula19991 nie wiem czy to ważne, ale ten plan jest niepoprawny..

Plan szczegółowy s. 20.

Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Streszczenie szczegółowe "Od Kikonów do Cyklopów" Po zakończeniu dziesięcioletniej wojny trojańskiej wojska greckie zaczęły wracać do ojczystej Itaki.. Akcja rozpoczyna się od narady bogów, którzy, za namową Ateny i Zeusa, zlitowali się nad więzionym przez nimfę Kalipso Odyseuszem.. Burza oddzieliła jego flotę od okrętów Agamemnona.. Po zakończonej wojnie trojańskiej dwanaście statków Odyseusza rusza w podróż do Itaki.. Zgromadzenie bogów.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Tułaczka Odyseusza czyli okrężną drogą do domu Opuszczając Troję wojownik ten liczył, że najdalej po dwóch tygodniach powróci do Itaki.. Podręcznik: wyjaśnia Anna Kamieńska Potop, s. 58 Zeszyt ćwiczeń.. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.. Kraina Lotofagów.. Uczeń ma sworzyć definicje tych terminów odpowiednio numerując słowne rozwiazaniaz prawej kolumny.Streszczenie mitu o tułaczce Odyseusza.. a) przemówienie młodzieńca.. Udostępnij Udostępnij wg Paniodpolskiego3.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.Sprawdzian ma na celu sprawdzić ogólną wiedzę o micie..

Gdy Helena Trojańska została porwana i ...Tworzymy plan szczegółowy.

Niepomyślne wiatry zapędziły podróżników najpierw do krainy zamieszkałej przez Kikonów.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2010-02-02 19:46:45; Streść Mit: Tułaczka Odyseusza 2009-05-16 18:24:43; Jaki jest plan wydarzeń z fragmętu mitu ,,Przygody Odyseusza "?. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. Bogini Atena tymczasem udaje się na Itakę do Telemacha, syna Odyseusza, by skłonić go do podjęcia poszukiwań ojca.Tułaczka Odyseusza.. a) rady dla Telemacha.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Polub.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. 2011-03-02 20:09:16; Mit "Tułaczka Odyseusz" 2010-10-28 19:31:16; Szczegółowy plan wydarzeń do lektury "Przygody Odyseusza" ?. Opuszczenie Troi.. 22) Jako pierwszy rozpoznał przemienionego Odyseusza: a) Telemach, b) Argos, c) Laertes.Streszczenie szczegółowe.. Dwanaście statków Odyseusza - króla Itaki - wyruszyło w podróż.. Wyspa Kirke Odys razem z załogą popłynęli na wyspę Ajaja, potężnej Wyspa Kimeryjczyków czarodziejki Kirke.1..

vo jeżeli robisz plan szczegółowy to w każdym punkcie powinno byc tyle samo podpunktow.

Żołnierze Odyseusza zrabowali tamtejsze miasto, podczas bitwy wiele ludzi Odyseusza zginęło i musiał on uciekać z wyspy.. Rady Ateny dla Telemacha Narrator zwraca się do Muzy, prosząc o natchnienie, kiedy będzie opowiadał historię dzielnego męża, który po zburzeniu Troi przez wiele lat błądził i tułał się po świecie, doświadczając wielu trudów i przygód.Ze wszystkich sił starał się zapewnić szczęśliwy powrót do .Mit o Odyseuszu - streszczenie.. Odyseusz mieszkał w rodzinnej Itace wraz z żoną Penelopą i niedawno urodzonym synkiem Telemachem.. Rady Ateny dla Telemacha.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Cele operacyjne: Po lekcji uczeń potrafi: - redagować plan ramowy wydarzeń, - przekształcać plan ramowy w szczegółowy, - podać treść utworu J. Parandowskiego Tułaczka Odyseusza, - konstruować mapę skojarzeń do słowa podróż, - podawać synonimy wyrazu podróż, - tworzyć mapę mentalną, - czytać tekst ze zrozumieniem.Odyseja - streszczenie szczegółowe, PIEŚŃ PIERWSZA Zgromadzenie bogów..

...Atena zamienie Odyseusza w żebraka 21. turniej o rękę Penelopy 22.śmierć zalotników 23.powrót odyseusza do swojej postaci 24. penelopa wita męża po długiej tułaczce a).wspomnienie odyseusza z tułaczki 25. odyseusz wyrusza na kolejna tułaczkę 26.powrót odyseusza i osiedlenie się na stałe w Itace.20.

Podobnie jak w przypadku większości greckich królów, ród Odyseusza także wywodził się od bogów.. Tułaczka Odyseusza - plan 23 października 2020 0 Przez admin .. Napotkali jednak niepomyślne wiatry, które zapędziły ich do krainy Kikonów.. a nie tak jak jest tu ze w jednym jeden podpunkt a w innym widzialamchyba z 6. jezeli juz robisz takie cos i wpuszczasz to jako 'pomoc' innym , to rob to porzadnie.. Osadź.. Musiał porzucić wszystko, co kochał i udać się na wojnę pod Troją.. 2009-09-23 20:11:31Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 2.Pewnie w szkole podstawowej czytałeś przygody Odyseusza a teraz możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat tej znakomitej książki.Pochodzenie.. Stało się jednak inaczej i powrót ten trwał 10 lat.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Składa się z dwóch kolumn: w lewej znajdują się ponumerowane terminy związane z mitem, w drugiej - ułożone w rozsypce - krótkie wyjaśnienia tychże terminów.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Przydatność 75% Plan tułaczki Odyseusza.. Tułaczce Odyseusza w całości poświęcony jest epos Homera - Odyseja .20) Imię córki Alkinoosa, królewny, która zaopiekowała się Odyseuszem: a) Nauzykaa, b) Kora, c) Kalipso.. b) przyczyny tułaczki Odyseusza.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Motyw .. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .ITAKA KONIEC Wyspa Feaków Kiedy wody wyrzuciły Odysa na brzeg, powitały go dworzanki i córka Alkinosa - Nauzykaa.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. Jego ojciec Laertes był synem Arkejsjosa (Arkizjosa), potomka (a według mniej popularnych wersji mitu nawet syna) Zeusa.Natomiast matka Odyseusza, Antyklea, była córką znanego oszusta Autolykosa, syna Hermesa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt