Zadania z zegarami dla klasy 2

Pobierz

Na kostkach namalowane są zegary z różnym godzinami.. jesteś tu: > matzoo.pl > klasa 3 > Kalendarz i czas .. Czas.. KOMENTARZE DO TEGO ZADANIA: Natalia 2022-01-06.. MATEMATYKA.. - Pojęcia kalendarzowe Dyktando ortograficzne online - Okrągły rok Uzupełnianka online - Rytm dobowy Krzyżówka online - Pory roku Rozsypanka wyrazowa online - Pory roku z rozsypanych słów układamy poprawne zdaniadomino zegar .doc.. Zaznaczanie godzin na zegarach (modelach) - zad.. [1 pkt.]. Tydzień [2 pkt.]. Liczba wyników dla zapytania 'klasa 2 zegar': 10000+ Zegar klasa 2 Test wg Monika701 Połącz w pary - zegary Połącz w pary wg Aleksandraloszc Klasa 2 Klasa 3 Matematyka Zegar Test do rady Test wg U62968151 Klasa 2 2 klasa Zegar Znajdź parę wg Noname6471 Klasa 2 Zegar Znajdź parę wg Majabobek4 Klasa 2 daily routines Test wg MagmarzecZADANIA DLA CHĘTNYCH - KLASA 2 Zegary -obliczenia zegarowe Zadanie 1 Odczytaj i zapisz godziny z zegarów (zwróć uwagę na kolor strzałek - godziny i minuty).. Zadanie 2 Narysuj wskazówki na zegarach.. Która godzina po południu?. Którego dnia maja zakończył się rejs?. Wpisz liczby malejąco w zakresie 20 [3 pkt.]. Ta część naszego serwisu przeznaczona jest dla najmłodszych odbiorców.. Bartek zbiera kulki w kilku kolorach.. Mama Czarka umówiła się do fryzjera na godzinę 16:00. tekstowe (pełne godziny i połowy godzin) nr 10 - dla wskazanych godzin czasu polskiego podajemy godziny czasu urugwajskiego1 - łączymy nazwę miesiąca z obrazkiem 2 - łączymy nazwę miesiąca z liczbą Czytanka online - Złoty zegarek Gra online - Co jest OK?.

Powrót do klasy.

• Narysuj wskazówki na zegarze - karta pracy 2 Trzecia karta pracy jest bardzo podobna do drugiej.Przeczytaj kolejne propozycje programu telewizyjnego, a potem wykonaj polecenia.. Kalendarz juliański został wprowadzony w roku 45 p. n. e. za panowania Juliusza Cezara.Obowiązujący do dziś kalendarz gregoriański wprowadzono w 1582 roku naszej ery.Title: Zegary_cwiczenia Author: Piotr Walczak - Keywords: Która jest godzina?. Chcesz skorzystać z naszych materiałów edukacyjnych online?I chociaz mam obecnie 2 klase na pewno skorzystam z wielu podpowiedzi i narzedzi- szczegolnie teraz, gdy zglebiamy mnozenie i dzielenie.Zegar z kukulka.. Pociąg w nocyplansza i przykłady 1, 2, 5 (s, min, kwadranse, h) Polski jako j. obcy - Pytanie o godzinę (zestaw) odczytywanie godzin Łamigłówki Japonia - Obliczenia zegarowe łamigłówki nr 6, 7, 12 i 15 Łamigłówki Urugwaj nr 6 - zad.. Test wg Paniolusiaklikankowo Klasa 1 Klasa 2 Matematyka zegary Test do rady Test wg U62968151 Klasa 2 2 klasa Prawda czy fałsz?Zadanie 3 Wstaw odpowiednią godzinę w miejsce kropek: Godz. 4:00 to .. Te zadanie mi się tak podoba że eksploduje już robię to zadanie 2 raz i znowu 10 dobrych a 0 złych.. Wakacje z Matzoo; PODRĘCZNIK DLA NAUCZYCIELI• Odczytaj godzinę z zegarów - karta pracy 1 Druga karta pracy zawiera 16 tarcz zegarowych bez wskazówek..

Możesz także rozwiązać online zadania o podobnej tematyce w formie interakcyjnego quizu i poćwiczyć podobne umiejętności za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego.

Porównaj liczby w zakresie 20 [1 pkt.]. Zrezygnuj z reklam Kupując Strefę bez reklam wspierasz rozwój naszego serwisu.Filmik z nauką czytania godzin zegara dla dzieci.. Mega super strona prawda ?. 2 N-l podaje godziny w systemie 24-godzinnym: 13.00 - 1.00 po .Zadania polegają na łączeniu zegarów wskazujących tę samą godzinę w różnych formatach oraz na dorysowywaniu wskazówek zegarów analogowych, tak żeby wskazywały tę samą godzinę co cyfrowe.. Znaki rzymskie i obliczenia kalendarzowe 1.. Mniej?. Pociąg w dzień Stosowanie godzin i minut 0 .. Powiązane quizy.. z mniejszą liczbą kucają, za nią stoi większa liczba.. QUIZYWASZE KOMENTARZE DO TEGO ZADANIA: OLO-1c 2020-04-15.. Tyle samo?. Po prostu złoto te zadanie.. Pozdrawiam wszystkich :-) Pitipp 2018-02-18.. Ile dni minęło od 20 grudnia do 13 lutego następnego roku.. Zegary - 24 godziny [1 pkt.]. [1 pkt.]. Więcej?. W grę można grać na dwa sposoby.. Poniżej jeszcze trudniejsze wersje tej gry.. Zapamiętujemy.. Jeśli jeszcze ich nie widziałaś/eś to zapraszam TU.Ćwiczenia z zegara - Quizy edukacyjne online dla dzieci Nauka odczytywania godzin na zegarze tarczowym i elektronicznym, np.: wskazywanie godziny odjazdu autobusu, ustawianie zegara elektronicznego według tarczowego, obliczenia zegarowe.. Gra oparta na zasadach tradycyjnej gry.. z chomika alicja2106.. Temat wraca i wymaga ciągłych powtórek i ćwiczeń..

;Wpisz godziny obok zegarów;Zaznacz godzinę na tarczy zegara;Dorysuj wskazówki na tarczach zegarowych;odczytywanie godzin na zegarze karty pracy;nauka godzin na zegarze klasa 2;ćwiczenia z zegarami do pobraniaUU.

Ćwiczenia i gry edukacyjne.. Jakiś czas temu prezentowałam gry zegarowe.. Położenie [1 pkt.]. Warszawa - atrakcje dla dzieci i rodziców, zobacz nasze 100 propozycji na wspólną zabawę!. Zobacz również: Inne karty pracy pdf.. Wybierz odpowiednią klasę, dział i ciesz się ćwiczeniami, kartami pracy, quizami i grami.. Każdy uczeń otrzymuje inną planszę (przygotowałam ich 10).. Zegarowe Bingo!. Cytaty na Dzień Taty.. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wiecej informacji i instrukcje znajdziesz tutaj .Zadanie z zegarami - klasa 2 - LearningApps .Zadaniem graczy jest oczywiście odnalezienie par zegarów analogiczny-elektroniczny wskazujących tę samą godzinę.. Zadanie 3 Oblicz godziny i zapisz odpowiedź.. Nauczyciel lub uczeń tasuje zegary, odkrywa jeden z góry, odczytuje głośno godzinę.Klasa 2.. Złote myśli o ojcach.Rozbudowane zostały działy dotyczące takich tematów jak miara, waga, zegar i kalendarz.Zadania tekstowe różne - matematyka klasa II.. Super pomoc dydaktyczna do nauki odczytywania czasu.. Krótki opis.. Zadania z matematyki, tabliczka mnozenia.ponad 5 dag do 10 dag 2 z l ponad 10 dag do 35 dag 4 z l ponad 35 dag do 50 dagOd dłuższego czasu ćwiczyliśmy na lekcji posługiwanie się zegarem.. Filmik uczy dzieci co to jest zegar, do czego służy zegar, tłumaczy jak zegar jest zbudowany i przede wszys..

Temat: ... Ola była z tatą w lesie na spacerze.Klasa 2.czesc jestem Zosia i mam prawie 8 lat i chodze do 2 klasy mi zajelo to 10 minut mialam 100 poprawnych i 2 zle super wam poszlo najlepsza mysle ze Kaja gratulacje!

Ma 17 kulek zielonych, o 9 mniej kulek czerwonych od zielonych, a niebieskich kulek o 30 więcej od sumy kulek zielonych i czerwonych.. 9.15 - "Budzik"- program dla dzieci 9.. Zegary [1 pkt.]. Lubię tę stronę dlatego, że jest tu dużo ciekawych zadań, które chętnie rozwiązuję.. Na zegarach należy narysować wskazówki, tak aby pokazywały właściwą godzinę.. siadają przy stolikach ze swoją parą (1-13, 2-14, itd.).. Rozkład jazdy Zegar 24 godzinny 0 .. Są tu quizy, katy pracy i .Ustaw za pomocą plusów i minusów cyfrowy zapis godziny przedstawionej na zegarze z tarczą.. Była 10 minut przed umówioną godziną.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 2 zegary': 10000+ Zegary Połącz w pary wg Ala2087 Klasa 1 Matematyka Zegary - pełne godziny Zegary Znajdź parę wg Ala2087 Klasa 1 Matematyka Zegary - pełne godziny Która jest godzina?. Pod spodem zapisane są godziny.. 11.Matematyka - klasa 2.. Matematyczna wyspa to skatalogowane materiały edukacyjne z matematyki dla uczniów szkoły podstawowej.. po południu Godz. 1:15 to .CZAS NA ZEGAR cz.2 - karty pracy Zegar ciąg dalszy :) Każdy kto próbował nauczyć dziecko posługiwania się zegarem wie, że nie jest to takie łatwe.. Rejs rozpoczął się 24 kwietnia i trwał 12 dni.. Dzień Ojca - pomysły na prezenty (do pobrania) i życzenia dla Taty!. Która godzina?. Wszyscy patrzą na układ liczb, jaki jest na tarczy zegara.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Zadania z matematyki, tabliczka mnożenia.. Dzięki reklamom na MatZoo uczysz się za darmo.. Sprawdź się!Materiały dla dzieci z Ukrainy - bajki, kolorowanki, karty pracy w języku polskim i ukraińskim.. Wpisz liczby rosnąco w zakresie 20 [3 pkt.]. Pod koniec to już praktycznie ścigały się, kto pierwszy ustawi prawidłowo wskazówki i uniesie zegar do góry.1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt