Czy lektura w pustyni iw puszczy jest ciekawa

Pobierz

Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Rozwiąż test.. Inne tryby testu.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Po drodze spotyka ich wiele przeciwności losu.. 2011-12-29 12:18:21 Jak zakonzcyla sie lektura w pustyni i w puszczy ?. Ma jednak sens pytanie, czy jest to lektura dla współczesnych 10-latków?. Ja w tym wieku nie potrafiłam przez niż przejść, przydługie opisy przyrody i zbyt szczegółowe opisy różnych zwyczajów czy polityki po prostu nudziły mnie.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Najpierw uczniowie otrzymali klucz do szyfru, dzięki któremu odkodowali temat lekcji, a następnie, podzieleni na grupy, losowali zaszyfrowane .Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i mat.. (3/6) Opis krajobrazów z powieści "W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. Przy czym film zaskarbił sobie niezłą popularność.Ten Quiz ma za zadanie sprawdzić twoje podstawowe informacje dotyczące lektury ,,W pustyni i w puszczy''.I nie ma sensu osądzać go za grzechy tej epoki..

Czy lektura w ,,Pustini i w Puszczy" jest ciekawa?

2012-02-22 18:37:02Zadanie: dlaczego warto przeczytać powieść ,w pustyni i Rozwiązanie:moim zdaniem warto przeczytac powiesć 39 w pustyni i w puszczy quot , ponieważ gromadzi w sobie bardzo wiele ciekawych historii i mozemy sie dzieki niej bardzo wiele dowiedziec i nauczyc ukazuje ona m in odwagę rozum i mądrość stasia który odważnie broni małej nel i swych towarzyszy od wszelkich niebezpieczeństwProblematyka.. Jest pustynia, busz i ludzie, którzy bez cywilizacji białego człowieka są zagubieni i bezradni.. Znam dobrze tą książkę.. Jaka popularna piosenka z Tik Toka jest idealna.Hmm.. w pustyni i w pusczy to u mnie w klasie są takie kartki i w nich są jakieś napiski o tej lekturze.. Opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy muszą samotnie przebyć trudną podróż przez Afrykę.. Tak samo jak moich kolegów i koleżanek z klasy.. Pisze do Ciebie, aby zachęcić Cię do przeczytania książki , którą niedawno przerabiałam w szkole.. Czy chcesz napić się z tego źródła?. Nosi ona tytuł ,,W pustyni i w puszczy", jej autorem jest wspaniały pisarz Henryk Sienkiewicz.W pustyni i w puszczy jest lekturą którą się czyta w wieku 12 lat.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią …Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" ..

W pustynii i w puszczy.

Super quiz.Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!W pustyni i w puszczy; cytaty z książki "W pustyni i w puszczy" katalog cytatów .. jesteście za to u źródła prawdy.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy to także niezwykła panorama ludów afrykańskich, począwszy od wyznających islam Arabów, Zanzibarytów (inaczej Zanzibarczyków) zamieszkujących wyspę Zanzibar, poprzez plemię Dangalów (z niego wywodzą się Mahdi, Fatma, Idrys i Gebhr), plemię Dinka (jego przedstawicielką jest Mea - posiadaczka najbardziej .Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. 2010-01-15 14:58:22 Załóż nowy klubNie należy też zapomnieć o tym, że czytając książki uruchamiamy swoją wyobraźnię, dzięki czemu książka wydaje się dużo bardziej ciekawsza.. Odpowiedz.. Dobrym przykładem takiej książki jest powieść Henryka Sienkiewicza pod tytułem "W pustyni i w puszczy".. Zbawca Staś.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Test wiedzy o książce ,,W pustyni i w puszczy" .. Daj znać jak ci poszło w komentarzu!.

To jest moja ulubiona lektura.

Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. Spadała wśród gajów bananowych do rzeki jak wodospad.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Zawiera 16 pytań.. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w .Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych "W pustyni i w puszczy" związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.. Ukazuje ona m.in.Odwagę rozum i mądrość Stasia który odważnie broni małej Nel i swych towarzyszy od wszelkich niebezpieczeństw.Ponieważ jest bardzo ciekawa i dużo jest niej przygód głównych bohaterów tej lekturyCzy w książka pustyni w puszczy jest ciekawa?. Mirusinda 4 lata temu.. Ciekawi bohaterowie, barwne postacie, i afrykańskie krajobrazy sprawiają, ze czytelnik czuje się jakby uczestniczył we wszystkich wydarzeniach.W pustyni i w puszczy .. i dorwawszy się do czy ego bądź konia, a w braku konia — do wielbłąda, a nawet i osła, udawał farysa w pustyni, słowem, ak się wyrażał pan Tarkowski, "bobrował" wszędzie i każdą wolną od nauki chwilę spędzał nad wodą.Jest Angielką, ośmioletnią córką pana Rawlisona, który wraz z przyjacielem Władysławem Tarkowskim zatrudniony jest w Kompanii Kanału Sueskiego.Lektura szkolna "W pustyni i w puszczy" audiobook - Duration: ..

2011-02-12 15:45:30 Załóż nowy klubczy książka "w pusyni i w puszczy" jest ciekawa?

Jest ona pełna przygód i ciekawych wydarzeń.Moim zdaniem warto przeczytać powieść 'W pustyni i w puszczy", ponieważ gromadzi w sobie bardzo wiele ciekawych historii i możemy się dzięki niej bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć.. Pytania zawarte w teście.W ich wyobrażeniu we współczesnej Afryce wciąż nie ma dróg, sklepów, biurowców.. 2011-10-02 11:25:47 Czy podoba Ci się książka ,,W pustyni i w puszczy ''?. Nastała chwila milczenia, więc Mahdi sądząc, że chłopiec nie zrozumiał pytania, powtórzył je wyraźniej: .. albowiem jest wieczna.. Skomentuj.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Czy będziesz singlem w 2021 roku?. "W pustyni i w puszczy" to opowieść o Stasiu i Nel, którzy wędrują przez pustynię w poszukiwaniu domu, ukochanych rodziców.. Udostępnij.. Odpowiedz.. Było to w klasie V, czyli odbiorcy mieli 11-12 lat.Naszą przygodę z lekturą zaczęliśmy w czasie, kiedy trwał Europejski Tydzień Kodowania, dlatego pierwszą lekcję poświęconą powieści przeznaczyłam na wyjątkowy kodowany turniej wiedzy.. Tułaczce tej towarzyszy wiele niespodziewanych sytuacji .. Psst: Lubin,14.02.10 Droga Aniu!. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. W wydanym w 2012 r. tomie "Wokół »W pustyni i w puszczy«" jeden z jego redaktorów Jerzy Axer pisze we wstępie, że Sienkiewicz jest lekturą niszową i elitarną, trochę nostalgiczną.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Ta książka jest lekturą szkolną i dobrze, bo moim zdaniem naprawdę warto przeczytać tę historię.Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. Do "W pustyni i w puszczy" wróciłam z moimi synami, gdy przerabiali to jako lekturę.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.W pustyni i w puszczy to naprawdę bardzo ciekawa historia.. 2013-02-05 21:35:23 Podoba ci się książka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy "?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt